Aspirator do nosa, ulga dla dziecka w czasie Kataru

Aspirator do nosa, ulga dla dziecka w czasie Kataru

Jak powstaje katar ?

Bardzo często towarzyszy on alergiom oraz infekcjom górnych dróg oddechowych, ale także występuje na wkute zbyt długiego przebywania w zanieczyszczonym pomieszczeniu, jest reakcją na zbyt suche powietrze lub nagłe zmiany wilgotności. Na skutek podrażnienia błony śluzowej nosa powstaje w niej zapalenie, co objawia się nadmiernym wytwarzaniem wydzieliny śluzowej.

Prawidłowe czyszczenie nosa u dziecka

Katar potrafi skutecznie uprzykrzyć życie dorosłym, doprowadzić do stanu, w którym ciężko jest normalnie funkcjonować. W takim samym stopniu dotyczy to dzieci, z tym że są one w zasadzie zdane wyłącznie na rodziców, czy opiekunów w walce z tym może nie groźnym, ale niekomfortowym i uciążliwym problemem. Trzeba pamiętać, aby pomagać dzieciom w pozbywaniu się nadmiaru wytwarzanej wydzieliny. U najmłodszych dzieci należy stosować wyłącznie z soli fizjologicznej aplikowanej bezpośrednio do noska. Pomimo świetnej skuteczności aspiratorów do nosa, w tym wieku należy ograniczyć korzystanie z tych urządzeń, co nie znaczy, aby nie korzystać z nich w ogóle. Błona śluzowa nosa nie jest jeszcze na tyle odporna i zewnętrzną ingerencją, że mogłaby ją jeszcze bardziej podrażnić. Z aspiratora bezpiecznie możemy korzystać u dzieci powyżej 3 roku życia, z pewnością jest to jeden z tych sposobów, który przyniesie bardzo dużą ulgę.

Aspirator do nosa- kilka słów o urządzeniu

Aspirator to nic innego jak odciągacz do kataru. Każdy widział, tak zwaną  gruszkę do nosa była lub jest to jedna z form Aspiratora. Obecnie najczęściej spotkać możemy się z aspiratorami elektrycznymi. Jego zastosowanie pozwala na szybkie i delikatne pozbycie się nadmiaru wydzieliny zalegającej w nosie. Niezbędny jest w sytuacjach, gdy dziecko nie chce lub zwyczajnie nie potrafi samodzielnie wydmuchać wydzieliny z nosa. Nie należy obawiać się, że taki elektryczny aspirator do nosa może wyrządzić krzywdę. Siła odsysająca została ustalona na takim poziomie, aby nie doprowadziła do wytworzenia się nadmiernego ciśnienia w uchu środkowym, co prowadzić mogłoby do jego zapalenia. Zabieg powinien trwać maksymalnie 10 sekund, a usta dziecka powinne być w czasie trwania otwarte. Sukces w walce z katarem, przy użyciu aspiratora kryje się za częstotliwością zabiegów. Powinne być krótkie, ale częstotliwe.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments