W czym może pomóc psycholog?

W czym może pomóc psycholog?

Problemy dnia codziennego, nagromadzone negatywne emocje lub silne przeżycia wywołują w ludziach załamanie nerwowe, z którym trudno jest samodzielnie sobie poradzić. W takich sytuacjach potrzebna jest poufna rozmowa, która pozwoli otworzyć się i wyrzucić z siebie wszystko, co boli. Osobą, która potrafi słuchać i profesjonalnie analizować przekazane informacje jest psycholog Gorzów posiada specjalistę, który tworzy swobodną i bezpieczną atmosferę, pozwalającą danej osobie wyrazić swoje uczucia.

W czym może pomóc psycholog?

Psycholog podczas rozmowy z pacjentem może stworzyć komfortowe warunki do wyciszenia się, uspokojenia i zmotywowania zestresowanej osoby do opowiedzenia o swoim problemie. Udając się do specjalisty od duszy, jakim jest psycholog można liczyć na:

  • Pomoc w uświadomieniu sobie i pozbyciu się wpływu problemów na psychikę
  • Rozwinięcie zdolności do wpływania na kierunek własnego życia
  • Znajdowanie konstruktywnych rozwiązań w trudnych sytuacjach życiowych.

Udając się do psychologa Gorzów zapewnia, że nie będzie on stawiał diagnozy ani przepisywał leków farmaceutycznych. Zadaniem psychologa jest pomaganie ludziom, a nie potępianie ich działań, postaw i zachowań.

Jak prowadzone są konsultacje, czyli jak działa psycholog?

Ważne jest, aby ludzie podczas konsultacji czuli się komfortowo i swobodnie, więc psycholog przede wszystkim tworzy atmosferę szacunku, współpracy, troski i wiary w możliwości pacjenta. Podczas wizyty psycholog prowadzi rozmowę tak, aby dowiedzieć się, w jaki sposób stan problemu lub sytuacji pojawił się w życiu danej osoby

Wsparcie psychologa może pomóc w zmianie postrzegania siebie, swoich bliskich oraz problemów, które do tej pory wydawały się nie do rozwiązania, ponadto:

  • Pozwala poprawić, jakość życia
  • Poczuć się bardziej usatysfakcjonowanym
  • Zarządzać własnym życiem i wziąć na siebie rozsądną odpowiedzialność.

Efektem konsultacji, niezależnie od problemu, będzie poczucie większych własnych możliwości, siły i swobody wyboru, pewność, że pacjent będzie mógł wcielić niezbędne zmiany w życiu.

Ile czasu potrzebuje pacjent na wizytę u psychologa?

Średnio konieczne jest od 3 do 12 konsultacji u psychologa, aby pozbyć się bólu emocjonalnego, znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Zacząć ucieleśniać pożądane zmiany w życiu, zobaczyć wyniki tych zmian i je skonsolidować, aby uniknąć nawrotów. Przerwy między konsultacjami mogą wynosić od 1 do 2 tygodni. W niektórych przypadkach dana osoba potrzebuje 2-3 spotkań z psychologiem, aby dokonać niezbędnych zmian i rozwiązać problem. Zawsze sam pacjent określa, ile konsultacji potrzebuje. Zwykle osoba decyduje się zakończyć leczenie, gdy zdaje sobie sprawę, że cel został osiągnięty.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments