Paleciaki

Paleciaki

Paleciaki to powszechnie nazywane w Polsce wózki paletowe, służące do rozmieszczania ładunków na krótkich dystansach w magazynach, sklepach, hurtowniach, czy zakładach produkcyjnych. Pierwsze takie wózki powstały w Szwecji w 1947 roku i do dzisiaj pełnią doskonałą rolę do przewozu produktów niemal we wszystkich krajach na świecie.

To idealne rozwiązanie w codziennych pracach w sklepie, magazynie,przy załadunkach, rozładunkach, na wszelkiego rodzaju platformach, samochodach ciężarowych, dostawczych i innych tego typu. Każda szanująca się firma w czasach wielkiej, globalnej konkurencji ma na stanie ten nieodzowny, praktyczny produkt.

 

Na rynku są dostępne różne typy paleciaków np:

  • wózki ręczne paletowe o udźwigu od 500 do 3500 kg, z różnymi szerokościami wideł do palet o obniżonej wysokości, które w naszym kraju są chyba najczęściej kupowane i wykorzystywane w firmach.
  • wózki paletowe ocynkowane i nierdzewne o udźwigu 2200 kg i długości wideł 1150 mm. Bardzo łatwe w czyszczeniu, przeznaczone do pracy w specyficznych warunkach.
  • Wózki paletowe nożycowe stanowiące funkcjonalne połączenie trzech urządzeń: ręcznego wózka paletowego, wózka podnośnikowego oraz podnośnika stołowego. Udźwig takiego wózka to od 1000 do 1500 kg, a długość wideł 1150 mm.
  • wózki ręczne paletowe z funkcją ważenia towaru. W niektórych przedsiębiorstwach są niezastąpione, gdyż znacznie oszczędzają czas i ułatwiają pracę właśnie dzięki funkcji ważenia.
  • wózki paletowe elektryczne zapewniające łatwy transport ciężkich ładunków. To coraz popularniejsze wózki, które dzięki napędowi niwelują użycie siły podczas transportu danego towaru. Obecnie w większości sklepów właśnie taki rodzaj wózków jest preferowany. Bardzo zwrotne i łatwe w obsłudze.
Wózki paletowe

Wózki paletowe

To tylko niektóre rodzaje tego znakomitego produktu, który swoją funkcjonalnością i praktycznością jest już niezastąpiony niemal na całym świecie. Wózki paletowe i wózki widłowe  doskonale spełniają rolę w firmach we wszystkich krajach rozwiniętych. Wkraczają one nawet do afrykańskich państw, które też są już wykorzystywane w wielu formach, zastępując,codzienną, ciężką, mało opłacalną pracę robotników.

Wynalazcy, którzy stworzyli takie rzeczy jak telefony komórkowe, lampy, komputery, samochody,czy właśnie wózki paletowepowinniśmy podziwiać i mieć wielki szacunek do ich twórczej pracy. Pomagają one nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale i w codziennej ciężkiej pracy. Ludzi, którzy wynaleźli broń, trucizny i wszelkie produkty służące samozagładzie nie powinniśmy nawet wspominać.

 

                        Andrzej Niezgoda

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments