Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.3

Mistrzostwa Polski StrongMan –  Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.3

MARTWY CIĄG Z CIĘŻAREM 350 KG

W ciągu 60 sekund należy wykonać jak najwięcej powtórzeń. Od razu sensację wzbudza występ Mariusza Plińskiego, który w tej konkurencji wykonuje 14 powtórzeń. Wraca do gry Janusz z wynikiem 16 powtórzeń. Przebija go jednak Rafał, który to robi 17 razy.

Gdyby Robert Cyrwus wygrał tę konkurencję, mocno zbliżyłby się do Mateusza, który zaliczył tylko 13 powtórzeń. Te 13 powtórzeń daje  Mateuszowi dopiero na szóstą pozycję. Jeżeli

Robert zaliczy 18 powtórzeń, dostanie pierwszą szansę na tytuł mistrza Polski – wreszcie przestanie być wicemistrzem. Ale trzeba pokonać Rafała albo chociaż Janusza.

Marnie to idzie. Robert robi tylko 14 powtórzeń.

UCHWYT HERKULESA

Konkurencja polega na jak najdłuższym utrzymaniu w dłoniach rączek platformy. Nikt nie wie, jak mocno jest ona obciążona, ale żaden zawodnik nie dociąga do minuty, co najlepiej charakteryzuje wartość obciążenia.

Ponieważ Rafał już wcześniej stracił kilka cennych punktów, więc walka o pierwsze miejsce rozegra się między Robertem a Mateuszem, który prowadzi dwoma punktami.

Mateusz wytrzymuje 45,10 sekundy, co daje mu czwarte miejsce w tej konkurencji. Sytuacja robi cię bardzo ciekawa, bo jeśli Kobylarz utrzyma ciężar przynajmniej przez

45,11 sekundy, wtedy Mateusz spadnie na piąte miejsce w tej konkurencji i przegra w ogólnej punktacji z Robertem, który zalicza zadanie w czasie 47,03 sekundy. Jeżeli nawet Rafał Kobylarz wypadnie gorzej niż Mateusz, to Robertowi wystarczy zająć drugie miejsce w tej konkurencji, aby zostać mistrzem Polski.

Niespodzianka przyszła z najmniej oczekiwanej strony. Oto najlżejszy zawodnik, Patryk Przybyła, ważący 106 kg, a więc o 55 kg mniej niż Robert, uzyskuje wynik 50,13 sekundy co daje mu pierwsze miejsce. Wynik ten spycha Roberta na drugie miejsce. Mało tego! Janusz Kułaga jest o sekundę lepszy od Roberta, co spycha go na trzecie miejsce. Szansę ostateczną przekreśla Rafał, który uzyskał wynik o cztery setne sekundy, gorszy od wyniku Mateusza.

PUNKTACJA KOŃCOWA

1. Mateusz Kieliszkowski 34 pkt.

2. Robert Cyrwus 33 pkt

3. Rafał Kobylarz 29 pkt.

4. Janusz Kułaga 27 pkt.

5. Patryk Przybyła 20 pkt.

6 Tomasz Szymkowski 16 pkt.

7. Mariusz Pliński 9 pkt.

Mirosław Gołąb

 

Spis Treści

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.1

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.2

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.3

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments