Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.2

Mistrzostwa Polski StrongMan –  Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.2

PRZERZUT KEGÓW NAD POPRZECZKĄ

Poprzeczka jest zawieszona na wysokości 5 metrów, a pod nią stoi 8 ustawionych parami kegów ważących 16,18, 20 i 22 kg. W grę wchodzi zarówno siła, jak i technika, ale kondycja też gra tu rolę, bowiem na wszystkie rzuty wyznaczono 75 sekund.

No i pech! Rafał nie przerzuca najlżejszego kega. Uderza on w poprzeczkę i wraca. Będzie więc powtórka, ale czas leci, trzeba się spieszyć. Poprawka wychodzi już bez zarzutu. Rafał przystępuje do kegów 18-kilogramowych. I znowu klęska! Keg spada obok nóg Rafała.

Dwa 20-kilogramowe idą już swobodnie w górę, jednak próby na dwóch ostatnich nie udają się.

Podobny wynik uzyskuje Janusz, tyle że robi to szybciej.

Niestety, Robert zalicza również tylko 6 kegów, ale jego czas jest gorszy od czasu Janusza.

Mateusz bije wszystkich na głowę. Zalicza wszystkie rzuty i tym samym umacnia się na pierwszej pozycji. Robert w tej konkurencji jest dopiero trzeci, bo lepiej wypada Janusz.

Dla Rafała sytuacja jest fatalna, bo po trzech konkurencjach zajmuje dopiero czwartą pozycję, a miał walczyć co najmniej o drugą. Marnie też wygląda zapis osiągnięć Roberta, który wprawdzie utrzymuje się na drugiej pozycji, ale Mateusz już mu daleko uciekł. Natomiast nadspodziewanie dobrze radzi sobie Janusz, który punktowo zbliża się coraz bardziej do Roberta (17:15). Czyżby zanosiło się na sensację?

KONKURENCJA WIĄZANA

Tutaj można wiele wygrać, a jeszcze więcej stracić. Każdy zawodnik musi wykonać kolejno po sobie wyciskanie czterech rodzajów ciężarów. W grę wchodzi hantel ważący 100 kg, który trzeba wycisnąć jedną ręką. Drugi jest „klocek” ważący 110 kg. Nie ma żądnych uchwytów, więc aby założyć ciężar na klatkę piersiową, zawodnik musi wygiąć się tak mocno, że aż oczy bolą na sam widok. Trzeci ciężar to aksel, czyli 130-kilogramowy ciężar 0 pięciocentymetrowej średnicy gryfu i wreszcie szkocka belka ważąca 160 kg. Wszystko to trzeba podnieść w ciągu 70 sekund.

Zawodnicy starują parami. Rafał Kobylarz staje naprzeciw Roberta Cyrwusa. Wierzyć się nie chce, kiedy się widzi, co oni robią. Ciężary fruwają jak zabawki, a obydwaj zawodnicy są naprawdę godni siebie. Robert wykonuje zadanie w ciągu 23 sekund, podczas gdy Rafał w ciągu 26 sekund. Aż trudno sobie wyobrazić, jak można w takim tempie dźwigać te ciężary, mając pod stopami tak grząskie podłoże, jakim jest plaża.

W kolejnej parze stają Janusz Kułaga i Mateusz Kieliszkowski. Niestety, Janusz nie radzi sobie z hantlem i traci trzecią pozycję, a na to miejsce wskakuje Rafał Kobylarz. Natomiast Mateusz zaliczył występ w 22 sekundy, czyli o jedną sekundę lepiej niż Robert.

Spis Treści

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.1

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.2

Mistrzostwa Polski StrongMan – Gdańsk – Wyrwidęby na plaży cz.3

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments