Jaką farbę wybrać?

Jaką farbę wybrać?

Gdy szykuje nam się remont domu, to ostatnim elementem prac jest malowanie sufitów oraz ścian. Dopiero po tej czynności widzimy efekty. Niestety jednak wiele osób wybiera byle jaką farbę i co za tym idzie efekt nie jest taki jakbyśmy sobie tego życzyli. O dziwo przy wyborze farby nie kolor jest najważniejszy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farby?

Jeśli udajemy się do sklepu po farbę, to przed naszymi oczyma ukazują się setki puszek z farbami, które przedstawiają dany kolor. Zwykle zwracamy właśnie uwagę na ten kolor. Jest to jednak spory błąd. Okazuje się bowiem, że powinniśmy zwracać uwagę na wszelkie informacje, które znajdziemy na każdym opakowaniu farby. Przede wszystkim musimy wiedzieć w jaki sposób powinniśmy mieć przygotowane podłoże. Co więcej musimy dowiedzieć się nieco więcej informacji o wydajności farby. Musimy przecież wiedzieć ile będziemy potrzebować puszek. Wydajność farby najczęściej jest podana w metrach kwadratowych.

Gdy dokonujemy obliczeń musimy mieć świadomość, że czasem musimy pomalować dwa razy, a nawet i trzy. Wszystko znów jest zależne od farby, jak i także od koloru ścian, który aktualnie mamy. Jeśli nasza ściana była granatowa, a teraz wymyśliliśmy sobie blady róż, to trzy razy jak nic będziemy musieli pomalować. Musimy być na to przygotowani. Niestety w takie malowanie musimy włożyć więcej siły, jak i także dużo więcej pieniędzy.

Jak kupić tanio farby?

Każdy z nas chciałby kupić w miarę tanio farby. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jednak musimy wiedzieć, że tania farba nie zawsze oznacza farbę dobrej jakości. Najlepiej kupować farby od znanego nam producenta. Powinna to być marka sprawdzona. Możemy także porównać sobie cenę farb mieszanych na miejscu w sklepach budowlanych. Niejednokrotnie jest to rozwiązanie bardziej opłacalne. Wszystko jednak zależy od konkretnego sklepu.

Jak widzimy na załączonym obrazku musimy być bardzo ostrożni przy zakupie farby. Gdy z danej marki będziemy zadowoleni warto ją zapamiętać i przy kolejnym malowaniu tylko na nią stawiać.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments