Jak odpowiednio spożywać kreatynę?

Jak odpowiednio spożywać kreatynę?

Jak odpowiednio spożywać kreatynę?

Osobie kupującej kreatynę powinna zależeć na tym, aby tego typu suplementy jak najszybciej wchłaniały się do organizmu. Trzeba podkreślić, że dzięki temu można po prostu liczyć na błyskawiczne efekty związane z przyrostem masy mięśniowej, większą siłą, wytrzymałością, a także lepszą regeneracją organizmu po treningu. Jakimi wskazówkami należy zatem kierować się stosując produkty z tej kategorii?

Jak uzyskać lepszą wchłanialność?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że sposób łączenia poszczególnych elementów ma wpływ na to, jak kreatyna wchłania się do organizmu. Jedną z najważniejszych zasad jest, aby nie przyjmować tego elementu wraz z potrawami powstałymi na bazie tłuszczu. Generalnie jest to niezdrowe i rzadko stosowane w przypadku osób, które systematycznie trenują. Pamiętajcie, że wtedy kreatyna wolniej się wchłania. Przez to trzeba dużo czekać na efekty. Poza tym niestety może to spowodować kłopoty żołądkowe…

Wiecie już, czego unikać. Z czym zaś warto łączyć tego typu produkty? Trzeba podkreślić, że nie brakuje osób, które decydują się na mieszaninę kreatyny, a także sodu. Trzeba potwierdzić, że ten składnik polepsza bowiem wchłanianie suplementu w naszych jelitach. Elementami, z którymi łączy się kreatynę są także węglowodany czy aminokwasy typu BCAA.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na połączenie kreatyny z białkami w postaci koncentratu albo izolatu serwatki. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Trzeba podkreślić, że taka mieszanka powoduje, że kreatyna results będzie lepiej wchłaniała się poprzez mięśnie.

Przydatne są także zioła

Wszyscy wiemy, jak dobrze działają zioła na nasz organizm. Mają one bowiem rozmaite właściwości lecznicze. Co ciekawe, pomagają także w tym aspekcie. Trzeba zaznaczyć, że przyspieszają wchłanianie kreatyny. Jeśli zatem chcecie osiągnąć ten cel, to warto stosować między innymi nasiona kozieradki czy ekstrakt z traganka. Dzięki temu szybciej uzyskacie konkretne efekty.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments