Jak można wyczyścić obuwie zamszowe?

Jak można wyczyścić obuwie zamszowe?

Buty zamszowe posiadają wielu miłośników, jednak często posiadacze tego typu obuwia uważają, że ich piękno widoczne jest tylko podczas zakupu. Są one jednymi z najbardziej wymagających jeśli chodzi o kwestię pielęgnacji. Buty te pod wpływem codziennego użytkowania i różnych warunków atmosferycznych szybko się brudzą, co uszkadza strukturę buta.

Aby zachować odpowiednią strukturę zamszu należy czyścić obuwie na sucho. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zachowaniu delikatności w procesie czyszczenia. Możemy użyć do tego szczotki z miękkim włosiem, bądź kupić specjalną gumkę, która zmazuje i usuwa wszelkie zabrudzenia. Przy codziennych zanieczyszczeniach warto pamiętać, aby usunąć je natychmiast po wykryciu. Utrudni to wniknięcie ich głębiej w materiał.

Bardzo ważną kwestią do zapamiętania jest także ta, że butów z zamszu nie czyścimy na mokro. Absolutnie nie można ich moczyć, gdyż możemy spowodować całkowite uszkodzenie struktury skóry. W związku z tym pranie w pralce lub nawet ręczne kategorycznie odpada. Jeżeli jednak pogoda nas nie rozpieszcza, szczególnie jeśli chodzi o okres zimowy i buty przemokną to wnętrze butów należy wypchać papierem lub gazetą, następnie odstawić na kilkanaście godzin w przewiewnym miejscu. Wilgoć samoistnie wchłonie w papier. Nie można stawiać butów zamszowych na grzejnikach, piecach czy kaloryferach, gdyż może to spowodować zniekształcenie skóry.

Nie należy także używać silnych środków chemicznych, ani wystawiać butów na pełne słońce, gdyż w obu przypadkach na skórze mogą powstać przebarwienia, a tych pozbyć się nie da. Do czyszczenia butów zamszowych możemy używać jedynie specjalistycznych przeznaczonych do nich środków czyszczących, które zakupić możemy w sklepach obuwniczych czy internecie.

Buty zamszowe są często określane jako te z wyższej półki. Dodając do tego znanego producenta są uznawane za bardzo drogie. Jednak są sklepy, które umożliwiają nam zakup wysokiej jakości markowego obuwia w rozsądnej cenie, np.  https://atamanshop.pl/pl/33_pit-bull-west-coast

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments