ile kosztuje założenie pompy ciepła?

ile kosztuje założenie pompy ciepła?

Pompa ciepła – ile kosztuje jej założenie?

Dosyć duży wydatek

Zakup jak i także instalacja pompy ciepła jest naprawdę sporym wydatkiem. Na pewno warto porównać sobie koszta. Przy porównaniu wszelkich kosztów instalacji jak i także eksploatacji różnych typów pomp uwzględnić należy kilka parametrów podstawowych. Tymi parametrami są:

– stopień pokrycia zapotrzebowania na cieplną moc,

– moc cieplna,

– ilość pobieranej energii.

Bardzo istotna jest także cena całościowa instalacji. To właśnie na niej chcielibyśmy się skupić. W zasadzie to duże znaczenie ma tutaj wielkość domu. Gdy mamy duży dom, to możemy się nawet nie zmieścić w 120 tysiącach złotych, ale w przypadku domu o powierzchni nieco ponad 100 metrów kwadratowych, koszt wyniesie 50 tysięcy złotych.

Ta inwestycja się popłaca

Jak widzimy na powyższym kosztorysie ogólnym, to zakup pompy ciepła oraz później jej instalacja są naprawdę dużą inwestycją. Co więcej nie każdy z nas wierzy, że pieniądze przeznaczone na tę inwestycję się zwrócą. Dla tych osób może warto przybliżyć jaki jest mniej więcej okres czasowy, w którym inwestycja ta się w pełni zwróci? No właśnie okres ten dla jednych może się wydawać długi, ale określony jest jako 10 lat. Po tym czasie możemy się spodziewać zwrotu kosztów poniesionych na pompy ciepła oraz instalację całego systemu. Należy na pewno zwrócić uwagę, że koszty te w rozbiciu na tyle lat już nie są takie wysokie. Musimy wychodzić z założenia, że przez cały ten okres możemy się już cieszyć niesamowitą wygodą jak i także sporym komfortem. Później nie musimy już kompletnie nic robić. Musimy przyznać, że taki scenariusz bardzo nam się podoba, prawda? Jak najbardziej tak. Obecnie obawiamy się chociażby wzrostów cen paliwa. Później po inwestycji, kompletnie już to nas nie będzie interesowało. Możemy sobie żyć spokojnie i nie musimy oczekiwać na przyjście wysokich rachunków. To już nas nie dotyczy. Pamiętajmy o tym doskonale. W pompy ciepła inwestuje coraz więcej osób i są to osoby w zdecydowanej większości bardzo zadowolone.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments