Ile kosztuje pełna księgowość w firmie księgowej

Ile kosztuje pełna księgowość w firmie księgowej

Księgowość pełna, a uproszczona

Mali przedsiębiorcy w zależności od rodzaju prowadzonej działalności mogą prowadzić uproszczoną księgowość, w formie karty podatkowej, ryczałtu ewidencjonowanego lub książki przychodów i rozchodów. Firmy duże i te zobligowane przepisami prawa zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości. W ostatnim czasie coraz więcej firm rezygnuje z utrzymywania własnego działu księgowości i powierza prowadzenie pełnej księgowości zewnętrznym firmom rachunkowym.

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Średnie ceny rynkowe pełnej księgowości

Korzystanie z usług zewnętrznych firm księgowych, takich jak http://prawnopodatkowy.pl/ pozwala znacząco ograniczyć koszty działalności, ponieważ przedsiębiorca nie musi utrzymywać księgowych na etacie. W tym wypadku płaci się jedynie za wykonaną usługę. Cennik usług księgowych uzależniony jest głównie od rodzaju prowadzonej działalności, ilości zatrudnionych pracowników oraz ilości dokumentów przesyłanych do rozliczenia. Najbardziej opłacalne dla właścicieli firm jest wykupienie abonamentu na kilka bądź kilkanaście miesięcy. Średnia cena abonamentu przy 50 dokumentach do rozliczenia oscyluje wokół 400 zł miesięcznie. Koszt abonamentu przy 100 dokumentach miesięcznie wynosi około 600 zł. Duża firma, która przekazuje miesięcznie około tysiąca dokumentów, musi zapłacić abonament w wysokości około 3000 zł. Powyższe przykłady wyraźnie pokazują, że korzystanie z usług biur rachunkowych jest znacznie tańsze niż utrzymywanie własnej księgowej na etacie. Abonament oferowany przez biura rachunkowe zawiera pełen zakres usług obejmujących m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie kosztów, podatku VAT, sporządzanie sprawozdań finansowych, a także doradztwo księgowe i podatkowe.

Promocje dla klientów

Dobre firmy księgowe, aby przyciągnąć oraz utrzymać klientów proponują im różnego rodzaju promocje i rabaty. Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą,  mogą przykładowo liczyć na zwolnienie z opłat za reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi i ZUS-em przez pierwsze dwanaście miesięcy od daty rozpoczęcia współpracy. Przedsiębiorcy zmieniający biura rachunkowe korzystać mogą natomiast z dużych rabatów w opłatach abonamentowych na dokumenty przesyłane do rozliczenia w pierwszych miesiącach współpracy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments