Biznes nie stygnie

Biznes nie stygnie

Wszyscy z niecierpliwością oczekują, aż na nasze tory wtoczą się wreszcie superszybkie pociągi Pendolino. Podobno ta szczęśliwa chwila nastąpi już w grudniu. Nic więc dziwnego, że WARS zaczął się niecierpliwie rozglądać za franczyzobior-cami, którzy zatroszczą się o podniebienia i brzuchy podróżnych. Wymagania nie są wygórowane: pełne zaangażowanie, profesjonalizm i rzecz najważniejsza – doświadczenie w gastronomii. W końcu Pendolino to nie jakiś tam „pośpiech” Warszawa-tódź przez Koluszki.

Polacy pozazdrościli nowojorczykom i też mają swój Greenpoint. A nawet 75 Greenpointów w całym kraju, bowiem tyle sklepów liczy odzieżowa sieć nosząca nazwę jednej z dzielnic Nowego Jorku. Najnowszy został otwarty w Olsztynie. Firma nie ma wygórowanych ambicji i mierzy siły na zamiary, dlatego o kolejnych otwarciach, również franczyzowych, na razie cisza.

W USA powstał franczyzowy portal internetowy dedykowany weteranom wojennym, którzy szukają swojego miejsca po powrocie z misji w Iraku czy Afganistanie. W serwisie Stonefran.com można znaleźć oferty współpracy z sieciami, które poszukują osób z „wojskową inteligencją”, oraz artykuły dotyczące istoty franczyzy. W końcu franczyza to pomysł na biznes dla każdego: dla mam, ludzi młodych, starszych, doświadczonych i kompletnych amatorów. Więc czemu nie dla weteranów?

Auto Bania chce otworzyć swoje punkty we wszystkich miastach liczących co najmniej 20 tys. mieszkańców. Plany są ambitne, ale z drugiej strony Polacy za kołnierz nie wylewają, więc popyt na usługi powinien być niezły.

Orlen wziął się za sadzenie drzew. Na razie swoje ogrodnicze zapędy spółka realizuje w Płocku, gdzie drzewka i krzewy pojawią się przy 5 z 9 istniejących tam stacji paliw. Koncern chce, żeby świat zazielenił się również w innych częściach miasta np. w okolicach różnych szkół. Jak donosi Tygodnik Płocki za sadzenie drzew wzięli się sami pracownicy spółki. Ciekawe czy byli ochotnikami z wyboru, czy z przymusu?

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments