BCAA – aminokwasy rozgałęzione dla sportowców

BCAA – aminokwasy rozgałęzione dla sportowców

Aminokwasy BCAA to istotna cześć suplementacji wszystkich osób, które podejmują się treningu siłowego i chcą budować masę mięśniową. Warto więc powiedzieć na temat BCAA nieco więcej zauważając, kiedy warto po taki suplement sięgnąć.

Aminokwasy BCAA – co takiego?

BCAA

BCAA

Aminokwasy BCAA mają rozgałęzione boczne łańcuchy, dzięki którym pobudzona jest synteza białek i pojawiają się w organizmie przemiany anaboliczne z większą mocą. Dzięki BCAA można uzyskać więcej energii w mięśniach, dlatego realizacja treningu będzie łatwiejsza. Więcej energii do ćwiczeń, ale również przyspieszona regeneracja i szybszy wzrost mięśni to efekty suplementacji BCAA.

Działanie BCAA

Dobre BCAA to suplement, w którym znajduje się zestaw trzech rozgałęzionych aminokwasów – leucyny, waliny oraz izoleucyny uzupełnionych o dodatek glutaminy, która ułatwia ich przyswajanie. Te składniki w naszym organizmie mają swoje określone funkcje. Uzyskać można dzięki ich regularnemu stosowaniu zahamowanie przemian katabolicznych i pobudzenie przemian anabolicznych. Osoby stosujące BCAA podkreślają, że wyczuwały większą wytrzymałość mięśni, udało się zbudować rzeźbę sylwetki. Wiele osób podkreśla, że udało się zredukować również tkankę tłuszczową a regeneracja po treningu była lepsza.

Czy BCAA może szkodzić?

Aminokwasy BCAA to propozycja chętnie wykorzystywana przez osoby trenujące. Pojawia się jednak pytanie czy ich stosowania należy się obawiać? Właściwie specjaliści mówią, że nie ma przeciwwskazań do stosowania aminokwasów rozgałęzionych z suplementów, ponieważ występują one również normalnie w jedzeniu. Te w suplemencie są jedynie oczyszczone z niepotrzebnych dodatków. To o czym warto pamiętać, to stosowanie się do zaleceń podanych przez producenta danego suplementu, przyjmując taką dawkę jaka została przez niego wskazana. Oprócz tego warto sprawdzić czy po pewnym okresie przyjmowania produktu zalecana będzie przerwa w jego stosowaniu. Jeśli suplementy z BCAA będą nadużywane może to doprowadzić do zatrucia pokarmowego.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments